weekend-org

نقش استارتاپ‌ها در زیست بوم موبایل و ارتباطات کشور در جریان سازی و مطالبه‌گری انکار ناپذیر است. ظرفیت‌های نقش آفرینان در این بخش و ایجاد تعامل با ذینفعان حاکمیتی در جهت توسعه و دستیابی به اشتغال مولد مورد توجه پنل‌های تخصصی این بخش است.
رویدادهای استارتاپی همچنان به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه فضای کارآفرینی در کشورها محسوب می‌شوند. این رویدادها افراد را به عنوان کارآفرینان نوپا و نوآوران به خود جلب می‌کنند و باعث تشویق آن‌ها برای تحقق ایده‌ها و خلق کسب‌وکارهای نوین می‌شوند.
تأمین منابع مالی، جذب سرمایه‌گذاران و تشکیل تیم‌های کاری متخصص از جمله نیازهای مهم استارتاپ‌ها در مراحل ابتدایی رشد هستند. به همین دلیل، رویدادهای استارتاپی فرصتی عالی برای نمایش و جذب سرمایه‌گذاران، نوآوری‌ها و مهارت‌های متخصص در این حوزه فراهم می‌کنند.
با توجه به رونق رویدادهای استارتاپی، بسیاری از سازمان‌ها، دولت‌ها و شرکت‌ها نیز به عنوان حامیان و حاضران در این رویدادها شناخته می‌شوند. حمایت از رویدادهای استارتاپی از طرف دولت‌ها و سازمان‌ها می‌تواند برای توسعه فضای کارآفرینی و ایجاد اشتغال موثر در جامعه مؤثر باشد.
با توجه به تجربه رویداد استارتاپی دور اول کنگره موبایل ایران با حضور 100 استارتاپ با محوریت ایده در صنعت موبایل و ارتباطات کشور، بر این شدیم تا در این دوره رویدادی بزرگتر ی را برگزار کنیم و تعدا بیشتری ایده را برای داوری و جذب سرمایه ثبت نام کنیم.

سه رویداد استارتاپی در دور دوم کنگره موبایل ایران

امسال همزمان با کنگره موبایل ایران دو رویداد استارتاپی مهم برگزار خواهد شد و هدایت آن را متخصصان و بازی گردانان اصلی این حوزه برعهده خواهند داشت.

با توجه به تجربه رویداد استارتاپی دور اول کنگره موبایل ایران با حضور 100 استارتاپ با محوریت ایده در صنعت موبایل و ارتباطات کشور، بر این شدیم تا در این دوره رویدادی بزرگتر ی را برگزار کنیم و تعدا بیشتری ایده را برای داوری و جذب سرمایه ثبت نام کنیم. یک رویداد و رقابت استارتاپی داغ با محورهای مرتبط و ترندهای فناوری  در کنار منتورها و داورهای حرفه ای برگزار خواهد شد.

imcweekend-arm
 • ثبت نام:

  ثبت نام ایده ها و بررسی اولیه توسط تیم اجرایی و راهیابی ایده به رویداد

 • روز اول:

  مطرح شدن ایده به صورت آسانسوری در 1 دقیقه با بیان معرفی کوتاه خود، مطرح کردن مسایل و مشکلات، پیشنهاد راهکار فناورانه پیشنهادی و تیمی که برای این چند روز نیاز دارند و تخصص ها

 • روز دوم:

   کارگاه بوم ناب، اعتبارسنجی و MVP و پرزنت موثر

 • روز سوم:

   کارگاه بوم ناب، اعتبارسنجی و MVP و پرزنت موثر

 • روز چهارم:

  ارائه آزمایشی تیم ها و داوری و انتخاب تیم های برتر

رویداد سه روزه تیم سازی، آموزش و ارتقا تیم های بلاگری، داوری و معرفی تیم های برتر در کنگره موبایل ایران

 • معرفی تیم های تولید محتوا و بلاگرهای جدید با استعداد
 • ارتقا کیفیت بلاگرهای متوسط
 • امکان تولید محتوای انبوه با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای کسب و کارها
imctalents-arm
 • ثبت نام:

  اطلاع رسانی، ثبت نام و مصاحبه اولیه و مشخص شدن نفرات:

  این فاز در 4 بخش بلاگر، تولید کننده محتوا، گرافیست و تدوینگر ثبت نام شده و در نهایت در هر فیلد 20 نفر برتر بعد از مصاحبه انتخاب می شوند.

 • روز اول:

  پذیرش نفرات، تیم سازی، حذف نفرات بدون تیم و یا اضافه کردن آن ها به تیم های دیگر، معرفی منتورها، استقرار تیم ها، برگزاری ورکشاپ. در مرحله تیم سازی نفراتی که در تیم ها قرار نگیرند از بلاگر ویکند حذف و تنها به عنوان ناظر میتوانند در کنار تیم ها حضور داشته باشند و در ورکشاپ ها حضور پیدا کنند.

 • روز دوم:

  برگزاری ورکشاپ های تخصصی، شروع ضبط ویدئوها. ورکشاپ ها در موضوعات جمع آوری محتوا، گرافیک، تصویربرداری، تدوین و کسب و کار برگزار خواهد شد.

 • روز سوم:

  دریافت ویدئوهای خروجی، داوری، معرفی تیم های برتر

مسابقات ملی مهارت یابی 

نیروی انسانی متخصص جزءلاینفکی از اکوسیستم موبایل محسوب می‌شود و ایجاد فرصتی برای ظهور و پایش افراد متخصص می‌تواند به مجوعه‌های فعال در این زیست بوم کمک فراوانی برای جذب نیروی ماهر و کشف استعدادهای پنهان کند.  از این رو طبق توافقات صورت گرفته; تعاونی پیشتاز تدبیرگران پرشیا با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای برگزاری مسابقات ملی مهارت با ۴ محور تخصصی را در کنگره موبایل ایران برنامه ریزی کرده‌اند. مقرر گردید در ایام برگزاری کنگره، مسابقات ملی استعدادیابی افراد بر اساس سرفصل‌های تعریف شده را برگزار شود، که پس از پایش و شناسایی نفرات برتر علاوه بر تزریق نیروی متخصص به بازار کار و دریافت گوهی‌نامه، نفرات برگزیده به مسابقات بین‌المللی اعزام خواهند شد.

imcskills-arm
 • مسابقات ملی تعمیر سخت‌افزار موبایل ونرم‌افزار


 • مسابقات ملی برنامه‌نویسی موبایل


 • مسابقات ملی هوش مصنوعی


این رویداد با هدف شبکه‌سازی سرمایه‌گذاران،به اشتراک گذاردن نقطه نظرات، بحث و گفتگو در راستای معرفی اکوسیستم استارتاپی با رویکرد سرویس‌های مبتنی بر موبایل و ارتباطات برگزار خواهد شد.

نگاهی به رویداد استارتاپی دوره اول کنگره موبایل ایران

مدیران اجرایی

حسین عالیان
مدیرعامل آژانس راهکارهای بازاریابی و رسانه ای تدبیرگران
دبیراجرایی کنگره موبایل ایران

آرش سروری
دبیر راهبردی رویداد

منتورها

علیرضا جعفری
مدیرعامل راهکارهای نرم افزاری الانوس

محمد اعلم ملکی
مدیر تحقیق و توسعه لوپیر، هم بنیانگذار آچارباز

مهرداد ملک محمدی
بنیانگذار و مدیرعامل تاپین

بهار سیار
مدیر مارکتینگ هلدینگ نیک اندیش

سحر سلیمی
قائم مقام وبسایت نماشا

امیر هوشنگ کمالی
مشاوره برند و مارکتینگ

سپیده عابدینی
مدیر ارتباطات بازار مبین نت

میثم زرگرپور
هم‌بنیانگذار پادکست 10صبح

اسماعیل نورمحمدی
بنیانگذار وبمستر سلام و کیوردچی

الهام شورابی
مدیرعامل شرکت زینوبه

مهدی خادمی مقدم
هم بنیانگذار و مدیر اجرایی استارتاپ دیمه

شیما شریفی
مدیرعامل آژانس دیجیتال‌مارکتینگ منظم

داوران

عادل طالبی
بنیانگذار آژانس دیجیتال مارکتینگ منظم

بهاره شریفیون
مدیرعامل هلدینگ سپاس

اشکان آرمندهی
مدیرعامل وبسایت دیوار

حامد بیدی
بنیانگذار مرکز طراحی اسپیرال و کارزار

همزمان با برگزاری اولین کنگره موبایل ایران در روزهای سه شنبه 2 اسفند تا جمعه 5 اسفند ماه در مجموعه نمایشگاهی ایران مال، برگزاری یک رویداد و رقابت استارتاپی داغ را با محورهای مرتبط و ترندهای فناوری با ظرفیت محدود در کنار منتورها و داورهای حرفه ای برگزار کردیم.این رویداد را علیرغم هزینه های بالا در برگزاری برای ایجاد انگیزه، امید و آموزش در جوانان و علاقه مندان، بصورت رایگان برگزار کردیم و با توجه به ظرفیت محل برگزاری و همچنین مدت زمان کوتاه اطلاع رسانی و ثبت نام با استقبال غیر قابل باوری مواجه شدیم . بیش از 100 نفر در 4 روز با ایده های عالی به رقابت و تلاش برای اثبات ایده خود پرداختند.

شرکت کنندگان در این رویداد، به مطرح کردن ایده خود به ضورت آسانسوری در 1 دقیقه با بیان معرفی کوتاه خود، مطرح کردن مساله و مشکل، راهکار فناورانه پیشنهادی و تیمی که برای این چند روز برای پرورش ایده خود نیاز داشتند پرداختند. سپس 8 الی 12 تیم با رای گیری و هم با نظر منتورها برای عملی کردن ایده خود انتخاب شده و در محل رویداد در کنگره مستقر شدند.

در طول این 4 روز چند کارگاه رویداد شامل کارگاه بوم ناب، اعتبارسنجی و MVP و پرزنت موثر در روزهای اول تا سوم  توسط منتورها برای تیم ها برگزار شد.

در روز  آخر کنگره موبایل ایران نیز پس از ارائه ایده ها جلوی داوران این رویداد 3 ایده برتر با رای داوران انتخاب و در مقام های اول تا سوم قرار گرفتند.

startup-pic